TÜM ÜRÜNLERDE GEÇERLİ 500₺ VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ

İptal ve İade Prosedürü

İptal ve İade Prosedürü

CAYMA HAKKI

Türk Ticaret Kanunu gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.  Ancak siparişinizin henüz sevkiyatı yapılmamış ise siparişiniz iptal edilebilir ve bu durumda da sipariş bedeli en fazla 10 iş günü içerisinde hesabınıza iade edilir. Bu süreci bankanız aracılığı ile takip edebilirsiniz.
 

İADE ŞARTLARI VE İADE TALEBİ

Yasal düzenlemeler gereğince, kullanılmamış olsa dahi, gıda maddesi olarak tanımlanan niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallarda cayma hakkı bulunmamaktadır. (Kargo taşınması esnasında hasar görmüş ürünler hariçtir.)
 

Ayrıca; mal / ürünün, ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilir.
 

İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise ürünü kargo görevlisi yanında kontrol ederek tutanak tutturmanız ve teslim almamanız gerekmektedir. Bu takdirde kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Diğer durumlarda ise kargo ücreti ALICIYA aittir.
 

Lütfen iade işlemi için, ürünü göndermeden önce siparis[at]neptuncikolata.com’a , iade nedeniniz ile iade etmek istediğiniz ürün bilgisini, eğer ürün kırılmış / bozulmuş ise ürün görseli ile birlikte mail olarak gönderiniz.

Ürünler mutlak suretle orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak iadesi yapılmalıdır.
 

Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
 

İade ettiğiniz ürünler iade şartlarına uyduğu takdirde, geri ödemeler ürün tarafımıza ulaştıktan sonraki 10 iş günü içerisinde iletilmektedir.